Design challenges

Peeters & Pichal Design Challenge

18 October 2011 - 1 November 2011

Hebben we het allemaal wel niet eens meegemaakt? Het zijn de vroege ochtenduren met een warme kop koffie in de hand ben je klaar om aan je dag te beginnen. De radio staat aan, je zet je voor je computerscherm en merkt onmiddellijk al dat er weer geen plaats is voor je koffie. Zou het niet ideaal zijn om wat extra ruimte aan je bureau te kunnen toevoegen? Dat een mens vaak goede ideeën heeft om zulke problemen op te lossen is al geweten, maar wat als je deze ook zou kunnen realiseren?

Je zou dit nu wel eens kunnen waarmaken!

i.materialise organiseert hiervoor een wedstrijd in samenwerking met het programma Peeters & Pichal van Radio 1. We nodigen de luisteraars uit om een creatie naar keuze te ontwerpen met als doel jezelf het leven wat gemakkelijker te maken.

Ontwerp dus een nieuw en uniek gebruiksvoorwerp en schenk het weg aan een bepaalde persoon of instantie. Dat mag een designbril voor Martine Tanghe zijn of misschien wel een unieke lampenkap voor Frank De Boosere. Ook een spaarpot zonder bodem voor de Dexiabank kan. Je mag ook manchetteknopen ontwerpen voor je grootvader, een nieuwe kooi voor de kanarie of een sleutelhanger voor jouw partner.

Op zoek naar inspiratie? Neem een kijkje naar het werk van andere designers in onze Gallery.

Hoe kan ik meedoen?

Er bestaan twee opties:

-          Een ontwerp maken in een 3D pakket

-          Enkele schetsen inzenden van je idee

Waar kan ik mijn ontwerpen indienen?

Dat kan je simpelweg door op de “submit design” knop onderaan deze pagina te klikken en de instructies te volgen. Vergeet ook niet een afbeelding van je 3D ontwerp toe te voegen.

Sign Up voor de wedstrijd

Als deelnemer moet je ook een i.materialise account hebben. Dit kan gratis via de “sign up” pagina.  

Waar moet ik rekening mee houden?

Je ontwerp moet binnen een volume van 20x20x20 cm passen en het materiaal waarin we het maken is polyamide. De minimale wanddikte voor Polyamide is 1mm. Klik hier om verdere eigenschappen van het materiaal te bestuderen.

Belangrijke data

Het indienen van je ontwerp kan tot en met 1 november 2011.

De winnaar van de wedstrijd wordt tijdens de uitzending van Peeters & Pichal op Radio 1 op 7 november 2011 bekend gemaakt.

Het winnende ontwerp zal tegen 22 november 2011 geprint zijn.

De Jury

Peeters & Pichal en i.materialise

En de winnaar krijgt...

Een 3D print van zijn ontwerp.

Bookmark and Share

Gallery

preview challenge model
preview challenge model
preview challenge model
preview challenge model
preview challenge model
preview challenge model
preview challenge model
preview challenge model

3 Comments

marc Thursday, November 24, 2011 2:46 PM
who won?
David Arroyo Thursday, November 24, 2011 3:06 PM
The winner was Ricardo de Koning. http://i.materialise.com/blog/entry/ppwinner
Martin BC Rygersberg Sunday, February 26, 2012 8:17 PM
Beste M,
Bij toeval kwam in het word: Materialise tegen,klopt het dat dit een 3D design systeem is,voor de PS
Maar om een ontwerp te maken heb je dan nog een mal nodig?
Om bijvoorbeeld een auto bumper te maken,of hoe gaat dat anders?
VrGr
Martin R
Leave a comment
Name (required)
Email (will not be published) (required)
Website
Submit comment